Fyziologický trénink
Jediná tréninková metodika s úplnou kontrolou nad adaptačními procesy.

Respirační trénink pro výkon a regeneraci Level 1

KDY: 8.6. 2024

KDE: Hradec Králové

Více informací zde
Kapacita naplněna
Dotazy na [email protected]

Fyziologický trénink Level 1

KDY: 2.-3.3. 2024 

KDE: Hradec Králové

Více informací zde
Kapacita naplněna
Dotazy na [email protected]


Fyziologický trénink Level 1

Termín: 16.-17. 3. 2024
Místo: Get Results Gym, Košice, Slovensko
Podrobnosti zde
Registrace zde

Zátěžové fyziologické testy - WORKSHOP

Na sobotu 18.11. jsme pro vás připravili workshop zaměřený na laboratorní testování. Tento workshop je pro trenéry, kteří chtějí jít opravdu do hloubky.

Co se naučíte?

Nejdříve si v učebně vysvětlíme teorii kardiovaskulární soustavy její různé parametry a řekneme vysvětlíme si základní zátěžové testy.

V laboratoři si pak ukážeme, jak různé parametry metabolismu reagují na zvyšující se zátěž. Následně spolu výsledky testů probereme a budeme diskutovat o možnostech jejich implementace v tréninku.

Po absolvování workshopu budete vybaveni vědomostmi, díky kterým pro vás zátěžové testy budou opravdovým přínosem pro trénink vašich svěřenců.

ZRUŠENO

Co je to fyziologický trénink?

Tato metoda využívá znalosti parametrů vnitřního prostředí (internal load) k optimalizaci tréninkové zátěže (external load). 


Při použití této metody při testování či tréninku neřešíme jen jaký výkon sportovec podal, ale i proč podal právě takový výkon. S využitím metod a znalostí sportovní fyziologie dokážeme přesně určit co je tím faktorem, který sportovci brání v lepším výkonu. V rámci fyziologického tréninku pak s těmito tzv. limitujícími faktory pracujeme a cíleně zvyšujeme kapacitu organismu v dané vlastnosti. 

V první řadě pracujeme na schopnosti těla získavat O2 a odstraňovat CO2, což provádíme např. specifickým tréninkem zaměřeným na zlepšení ventilační kapacity či srdečního výdeje, dále trénujeme metabolickou kapacitu a energetickou substrátovou flexibilitu svalové tkáně a jako všichni silově kondiční trenéři pracujeme na  svalové síle, rychlosti, výbušnosti a pohybové ergonomii. K tréninku využíváme cyklických modalit (běh, kolo, airbike, plavání, ski erg, veslo) i tzv. mixed modality schémat (dumbell, barbell, kettlebel, atd.) a samozřejmě v rámci progrese využíváme i více či méně sportovně specifické podmínky (CF, MMA, týmové i individuální sporty).

Zní to složitě? Je to složité, ale to Tě nemusí trápit, my se v tom vyznáme a rozumíme tomu. Na Tobě je, abys nám sdělil svůj cíl a svěřil důvěru. Napiš nám a domluv si bezplatnou konzultaci.

Zajímá tě metodika fyziologického tréninku? Poskytujeme vzdělávací hands on workshopy pro jednotlivce i celé týmy. Více informací nalezneš zde.

Respirační trénink 8.6. v Hradci Králové